INFORMACJE, News

Audiobook słuchanie książek

Audiobook

Audiobook słuchasz i wiesz

Audiobook nowy sposób na książkę, inne spojrzenie inne zasady, ale treść ta sama. Audiobooki to książki czytane przez lektora, których słuchamy w wolnych chwilach, na spacerze, relaksując się w fajnych miejscach a nawet, gdy jesteśmy mocno obciążeni fizycznie. Słuchać zawsze można. Czy to dobry sposób. Na pewno warto spróbować i przeczytać (przesłuchać) jakąś dowolną książkę. W czasach gdy czytanie nie jest zbyt modne, wydaje się, że każda odsłuchana książka to już coś. Poszerzamy grono czytających lub słuchających, ale tak czy inaczej książka została przeczytana.

Płyta z lektorem to nowoczesna nowinka, która chce przybliżyć czytelnika do książki. E-książka w jakiś magiczny sposób chce nas zachęcić do poszerzenia grona czytelników. Słuchanie e-książek, słuchowisk jest przyjemne. Treści audiobooka są odczytywane przez wprawionych lektorów, którzy czytając przekazują nam cały istotny sens zawarty w przebiegu danej książce czy opowiadania.

Naukowcy stwierdzili, że słuchanie audiobooków nie różni się co do zasady od czytania książek. Co więcej, oba warianty można stosować zamiennie, a nasz mózg nie będzie protestował, rozwiniemy tylko swoją wyobraźnię.

Pozytywem audiobooka jest jego zastosowanie. Wszechstronne możliwości audio pozwalają nam odsłuchać, nagrać, wgrać na każde urządzenie odtwarzające pliki audio. Najchętniej zapisane w plikach mp3, aby ograniczyć miejsce jako nośnik. Zyskujemy na tym, że takich e-książek możemy mieć całe biblioteki a przy tym wolne miejsce w pokoju, bez zawalonych regałów i uginających się półek. Audiobooka możemy zabrać go ze sobą gdziekolwiek się udajemy, dosłuchiwać na słuchawkach i nikomu nie przeszkadzając, czyta e-książkę.

Nie mamy żadnej wątpliwości, że audiobooki powinny być traktowane na równi z tradycyjnymi książkami. Przybywa ich coraz więcej, wydawanych jest coraz więcej i chętnych na audiobooka też jest coraz więcej. Nie zapominajmy o tym, że zawsze możemy spróbować czegoś nowego. Gdy nie przypadnie nam do gustu to książka tradycyjna zawsze znajdzie swoje miejsce w naszym życiu. Warto spróbować i wybrać metodę w jakiej wolimy czytać, a słuchać czy czytać zawsze warto. SPRÓBUJ!!!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *