INFORMACJE, News

Książki nowa odsłona cyfrowo

Książki

Książki, których nikt nie chce

Przechodząc na świat cyfrowy większość ludzi, zwłaszcza młodzież odrzuca tradycyjne książki i przesiada się na nowoczesne e-booki lub audiobooki. Cyfrowy świat pozwala na więcej możliwości nawet w tej kwestii. Ludzie mogą nosić ze sobą dużo więcej książek i mieć je zawsze przy sobie. Pozwala na to nowoczesny zapis treści do plików cyfrowych, które mogą być odczytywane już w dowolnym urządzeniu, które odczytują treść.

Co z ciekawymi wydaniami, których nikt nie chce i z takimi tradycyjnymi wydawanymi systematycznie? Postanowiliśmy zaradzić tej sprawie. Zbieramy i odkupujemy różne egzemplarze książek, po prostu, które są wyrzucane na śmietnik. Ogromna masa takich książek jest obecnie ludziom nie potrzebna, pozbywają się ich. Książki zniszczone, nikomu nie potrzebne (może już przeczytane) trafiają do lamusa. Robiąc porządki, przeprowadzi inne przyczyny sprawiają, że ciekawe pozycje wydawnicze tracą właścicieli i lądują na uboczu.

Książki cyfrowo – na nowo

Chcemy zaradzić takiej sytuacji i może w najbliższej przyszłości te same książki w nowej odsłonie znajdą nowego właściciela. Świat cyfrowy pozwala na takie możliwości. Trudnym wysiłkiem wszystkie książki zostają przeniesione do e-booka, w nowej odsłonie dostają nowe życie. Aranżujemy na nowo ich oprawę, tworzymy zastępcze okładki (których czasami brakuje), oddajemy rzeczywisty zapis – z papieru do pliku. Duże wyzwanie, ale nie pozwolimy zapomnieć o jakiejkolwiek książce. Zostaną na nowo odkryte.

Audiobooki niechciane i wyrzucane często noszą ślady dużej dewastacji. Bajki, książki, lektury, zniszczone z rysami na płycie znajdują swoje miejsce w koszu. Programy cyfrowe pozwalają na odtworzenie fragmentami tekstów lektora i zapisanie i na nowo na nowym nośniku. W ten sposób zniszczone audiobooki dostają nową odsłonę i znów mogą posłużyć dzieciom dosłuchania bajek, słuchowiska zapisane na płycie oraz pełnowymiarowe książki poważnych autorów. Audiobook to najwygodniejsza forma czytania książek dlatego też powinny zostać uszanowane i należy zadbać o nie jak najbardziej – niech służą innym

W naszym serwisie po żmudnej i ciężkiej pracy możemy zaproponować wybitne dzieła klasyków, wyszukane książki, bestselery. Postaramy się, aby wszystkie książki były w takim stanie, by można było je swobodnie czytać lub słuchać. Zdarzają się nowości i stare zapominane wydania. Mamy nadzieję, że każdy egzemplarz znajdzie nowego właściciela. ZAPRASZAMY!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *