Jesteś tutaj: Branże zakłady pogrzebowe Z czego składa się nagrobek?

Z czego składa się nagrobek?

Dodany: 01.07.2022 12:35:48

Składniki nagrobka to elementy, które składają się na pomnik. Choć wydaje się, że każdy wie, czym jest pomnik cmentarny, nie każdy rozumie, czym jest nagrobek i jak jest zbudowany. Miecznikowscy przygotowali obszerny artykuł, który wyjaśnia budowę pomnika cmentarnego.

Elementy nagrobka

Elementy nagrobka są widoczne i niewidoczne. Części nagrobka mogą zależeć od wskazówek klienta. Może to wpłynąć na koszt wykonania kamienia. Gdy potrzebujesz usług kamieniarskich Miecznikowskich, przyjrzyj się budowie nagrobka granitowego.

Podkłady zbrojone betonem

Nagrobek może być czymś więcej niż tym, co jest widoczne gołym okiem. Zawiera on również betonowe podkłady, które podtrzymują całą konstrukcję pomnika. Ten element nagrobka jest ukryty całkowicie pod pomnikiem i nie jest widoczny gołym okiem. Montaż nagrobka bez tego elementu jest prawie niemożliwy. Fundament jest niezbędny dla każdego domu.

Rama żelbetowa pod pomnik

Betonowe legary służą do ułożenia żelbetowej ramy. Zakład Kamieniarski Miecznikowscy to nie jedyny kamieniarz, który wykorzystuje ramy do wykonania nagrobków. Zajmują się również ich profesjonalnym montażem. Betonowe ramy mają walory estetyczne, ponieważ wszystkie betonowe elementy nośne i konstrukcyjne są zatopione w ziemi. Jedynie elementy granitowe tj. Cały pomnik jest widoczny z ziemi. Zapobiegamy również przechylaniu się pomnika lub jego zatapianiu, dzięki czemu jest on bardzo stabilny. Pomnik można pozostawić w oryginalnym stanie przez wiele lat, bez konieczności jego renowacji. Ramy betonowe pozwalają na profesjonalne i artystyczne ułożenie wokół nagrobka nawierzchni pół brukowej lub granitowej.

Okładzina (posadzka nagrobka).

Do wykonania okładziny używa się granitu, który zazwyczaj dopasowany jest do kolorystyki pomnika. Jest to faseta, na której opiera się cała konstrukcja nagrobka. Okładzina nie może być cieńsza niż 5 cm.

Rama nagrobka

Jest to część nagrobka, która informuje nas o tym, jak wysoki jest nasz pomnik. Składa się ona z dwóch elementów bocznych oraz dwóch elementów zamykających (zwanych również zamkami). Rama jest następnie umieszczana na górze podłogi nagrobka. Z kolei na szczycie ramy umieszcza się płytę główną.

Płyta główna

Rama służy do mocowania płyty głównej, która jest zazwyczaj największym i najcięższym elementem nagrobka. Jest to podstawa, na której montuje się wszystkie akcesoria nagrobne (tj. W końcowej fazie stawiania pomnika montuje się wazony, lampiony i misy. Nagrobek może być wielowarstwowy, co oznacza, że może mieć wiele poziomów. Taki przypadek wymaga zastosowania ram pod taką konstrukcją.

Istnieje wiele opcji grubości płyty głównej. Należy pamiętać, że im grubsza płyta, tym pomnik będzie droższy. Standardowa grubość pojedynczego pomnika to 5 cm. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem pomnika jest jego płyta główna, ponieważ ma ona dużą, gładką i wypolerowaną powierzchnię.

Płyta inskrypcyjna

Najbardziej rzucającym się w oczy elementem korpusu jest głowa lub płyta inskrypcyjna. Umieszcza się na niej imię i nazwisko zmarłego. Do wyboru mamy różne kształty główki, między innymi serce, książkę czy łezkę. Dostępnych jest wiele ciekawych tabliczek z napisami. Na płycie inskrypcyjnej wygrawerowane są imiona i nazwiska zmarłych, daty oraz krótkie zdanie o nagrobku. Często spotykane jest zdjęcie zmarłego leżącego w grobie, a także grawerunek (najczęściej w kształcie krzyża). Masz wiele możliwości wykonania liter na swojej tablicy inskrypcyjnej. Mogą być one piaskowane lub grawerowane, kute lub nakładane. Ze stali nierdzewnej lub brązu

Cokół

Cokół łączący płytę inskrypcyjną z nagrobkiem może być wykorzystany lub nie w instalacji. Jest to element pomnika, którego umiejscowienie zależy od klienta. Może być w tym samym kolorze co cały pomnik lub wyróżniać się innym kolorem.

Materiał na nagrobki

Miecznikowscy wykonują nagrobki granitowe. Granit jest najlepszym surowcem do wykonania pomników cmentarnych. Jest trwały, mrozoodporny i odporny na wahania temperatur. Granit jest również łatwy w obróbce w przeciwieństwie do innych kamieni naturalnych. W naszym zakładzie kamieniarskim znajdą Państwo idealny granit dla swoich potrzeb. Polecamy granity z całego globu, dlatego mamy szeroki wybór kolorów.

Akcesoria do nagrobków

Klienci często zamawiają akcesoria do nagrobków przy zamawianiu pomnika. Najczęściej zamawia się krzyż stojący lub rekonstrukcyjny, wraz z jakimś elementem do trzymania kwiatów. Dlatego tak popularne są wazony i misy cmentarne. Wielu klientów decyduje się na zakup lampionów cmentarnych. Są one eleganckie i bardziej ekologiczne niż standardowe znicze. Nasza firma kamieniarska oferuje również akcesoria nagrobkowe.

Teren wokół nagrobka

Teren wokół nagrobka można ukształtować w dowolny sposób, ale musimy stosować się do wytycznych administratora cmentarza. Należy również zastanowić się, gdzie kończy się wykupiona przez nas przestrzeń, aby nie zajmować miejsca należącego do innej rodziny. Najczęściej wokół nagrobka układana jest granitowa lub pół brukowa kostka brukowa. W naszej ofercie znajdą Państwo również ławki cmentarne firmy Miecznikowscy.

Newsletter

Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z nowościami w RAVON oraz otrzymuj informacje o specjalnych promocjach i rabatach.