Kultura, LifeStyle

Zaczynamy czytać książki. Od czego zacząć

Zaczynamy Czytać Książki

Zaczynamy czytać książki. Co nas kręci

Świat cyfrowy sprawia, że miejsce książek zajmują inne wciągające bez reszty serwisy. Oferują bezpośredni dostęp do grona znajomych i przyjaciół i pomagają w nawiązywaniu nowych znajomości. Pozwalają nam również w prezentacji nas samych. To wszystko zabiera nasz cenny czas. Czy książka może być inspiracją i alternatywą w dzisiejszych czasach. W świecie wirtualnych portali społecznościowych i cyfrowej rzeczywistości ciężko znaleźć chwile na przeczytanie dobrej książki. Oderwanie się od Facebooka Instagrama i innych nowinek cyfrowych staje się problemem. Większość naszych znajomych przywiązana jest do wirtualnej społeczności. Trzeba nie lada silnej woli lub samozaparcia, żeby zrobić sobie odskocznię od tego i znaleźć sobie inne zainteresowanie.

Alternatywa

Książki to jeden ze sposobów alternatywnych, którym możemy się zainteresować. Książki jak wiele innych rzeczy też przechodzą swoją przemianę cyfrową. Wydawane w tradycyjnej formie książkowej i różnych formach cyfrowych. Wydawcy chcą zainteresować nowych i obecnych czytelników zmieniającą się formą. Z tradycyjnych postaci egzemplarzy, przekształcają treść w wersję cyfrową. Mamy zatem e-książki audiobooki i e-booki, w każdej dostępnej formie jaką możemy sobie wymarzyć. Wszystkie udogodnienia i wersje są wydawane z myślą o czytelnikach.

Od czego zacząć

Jakie książki czytać by zwróciły nasza uwagę i znalazły zainteresowanie w codziennym życiu. Jakie książki czytać i dla kogo one są i skąd brać inspiracje do czytania. Z pomocną odpowiedzią przychodzą nam fora internetowe. Mole książkowe, które żyją po to, by czytać, chętnie dzielą się na swoich kanałach książkami wartymi przeczytania. Polecenia dobrych książek znajdziesz na różnych blogach. Znajdziesz w sieci też rankingi najchętniej czytanych pozycji np.: na GoodReads i Biblionetka,  oferują rekomendacje na podstawie przeczytanych i ocenianych książek. Algorytmy biorą pod uwagę nasze oceny i proponują kolejne tytuły.

Czy nie jest tak, że wielu z nas nie czyta, bo nie wiemy, które książki potrafiłyby rozkochać nas w czytaniu? Komuś, kto nie czyta książek nie można polecać literatury, która nie wciąga od pierwszych stron. Może to odnieść zupełnie odwrotny skutek. Zazwyczaj najprostszym sposobem jest zapoznanie się z recenzją najnowszych wydań i skupić się nad taką, która zapewni nam najwięcej rozrywki. Nieważne, od czego się zaczyna. Ważne, by wyrobić sobie nawyk chęci czytania.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *